gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128390

Szerintem 15 év kempingezés elég nagy idő. Ennyi van mögöttem. De ma már kihagynám. Inkább vadkemping. A tescos sátor az egy elég drága lakókocsi volt, konkrétan az első a miénk volt a környéken. Külföldről hoztuk ( újonnan ), mert nem lehetett kapni még felénk a 80-as évek legelején. Megvan még, de utódja már kinézve. Itthon az, külföldön másmilyen szállás. Amúgy úgy hozta a sors, hogy a sátrakkal elég szorosan alakult az életem, kb 100 darab is megfordult a kezemben a kicsitől a nagyobbakig, a legdrágább sátrunk 70 ezres volt. De abból hármat vettünk, mert jó áron volt. Jelen pillanatban, ha a gyerek akarná, az udvarban 40 saját sátrat is felállíthatnék. Ennyi van. Megmaradt a 30 év sátorozásból, ami idő alatt legalább 600 nap sátorozást jelent, ez majdnem két év. Valaki írta előttem: a sátorozás, kempingezés nem egyenlő a csórósággal. Így van. Nem vagyok csóró. Egyáltalán nem. De nyaralásnál csóró szeretek lenni. És keresem a kalandokat. Itthon elég sima minden, ott legyen benne egy kis döcögés is, kell az is. Szinte versenyt űzök ebből. Minél olcsóbban, ez hajt valahogy. Az a 10 nap legyen más, mint a többi. Nekem ilyenkor vissza kell vennem a megszokott életformámból, más ilyenkor nyílik ki inkább a 10 napra. Nem nézem le őket sem. Megértem ezt is. Nem akarok itt centivel méregetni, de mivel megkaptam a tescos szatyrot, leírtam ezeket. A hozott kemping valóban olcsóbbnak tűnik, mint egy apartman, elfogadom. Ezek szerint van ilyen is, ez jó.