Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128196

Isztria nem azért drágább feltétlenül, mert közel van Olaszországhoz és sok ott az olasz tulaj ( bár ez igaz ). Nem is drágább. Délen olcsóbbak, inkább így mondanám. Mert tudják ők is: sokaknak az a lényeg, hogy tengeren legyenek, megállnak rögtön Északon. Őket akarják elcsábítani délebbre, barátibb árakon. én magam úgy vagyok Isztriával, hogy szükségmegoldás. Terhes feleséggel, kisgyerekkel, zsúfolt autóban nem feltétlenül élmény döcögni egészen délre, akkor jó szolgálatot tesz Isztria is. A nyugati parton egész pöpec helyek vannak, keleten már annyira nem. opatija, ok gyönyörű, de nem egy halászfalu fíling szűk utcákkal. rijeka nagy név, nagy kikötő, magyar vonatkozás, de kb ennyi is. Nekem azon a parton egy-két napra OK Moscenicka Draga, de kicsi hely, nem történik semmi. Délen Pula híres, de nem nagy cucc, Premantura kis ékszerdoboz egy fantasztikus parttal ( fizetős Kamenjak ). A belső vidéket nem ismerem, nekünk a nyaralás az tengerpart, olyankor csak átutazóba jöhet szóba nem parti vidék. Aki igazán romantikus városkákat keres, az inkább délre vegye az irányt, arrafelé nem igen lehet hibázni. De rovinj és porec meg ezek környéke is jó választás az isztrián, ha végképp az marad.