csubar86 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 77263

Tudom, elvileg talan a szabvany szerint meg mindig nem lehet zart a vegyestuzelesu rendszer. Velemenyem szerint ez leginkabb a szokasos nem haladnak a korral a szabvanyaink c. fejezet, nem hiszem, hogy pl. nalam 1.500 liter + a csovek, radiatorok, szal kb. 2 m3 vizet fel lehetne forralni (kiveve persze, ha a teljes rendszer mar 70-80 fokos). Pluszban annak elegge kicsi szerintem az eselye, hogy a haromszintu biztonsagi lepcsobol (tapegyseg, visszahuto szelep, biztonsagi szelep) semmi se mukodjon, s felforrjon a viz.

 

A rendszer teljes koltsege most kerek millional jar, de meg a kazan es a radiatorok hianyoznak, viszont ezek csak netes arak, nem pedig egy konkret rendeles, ahol azert ekkora tetelnel mar akad kedvezmeny is. Szerintem ennyit meger egy zart rendszer. Nyitottnal ott van az alacsonyabb hatasfok, plusz a tartalyt kb. a padlasra kene feltenni, ami nem elonyos, mert ott nincs futes. Plusz a diffuzio, nyilvan nem lehet zartnal sem teljesen kizarni, ahogy irtad is, de nalunk a kazanhazban mar bemegy a betonba a cso, s csak a radiatornal jon ki, nem hiszem, hogy 10-15 centi beton alatt nagyon diffundalodna oxigen a csobe.

Előzmény: kiggyo (77251)