Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 58894

Tökéletesen igazad van! Sajnos hazánkra nem jellemző a segítőkészség, tisztelet a kivételnek! Saját példámat írom le! Tavaly szeptemberében elromlott az autóm Xsara II. 1,4 benzin mint utólag kiderült beázott a motorvezérlőm egyik csatlakozója (megjegyzem a motorteret nem mostam le) utólag kiderült mosóberendezés fúvókánál beázott!  OMP autóház Debrecen motorvezérlő cserét javasolt a gépjármű indíthatatlan! 272 ezer+munkadíj. Egy kicsit sokkolt az ár! Bontóban keresgéltem de igazából nem voltam tisztában a vonalkódok jelentéseivel hardver szoftver verzió! továbbá a bontott vezérlőben SPI eepromot kell égetni mivel az autógyártók összepárosítják a hardver elemeket,további probléma a motorvezérlő gumis anyaggal kiöntött a chip helyét pontosan ismerni kell. Nagyon sokat kérdezősködtem bújtam a külföldi oldalakat,magyar fórumtársat is kérdeztem akiről tudtam hogy külföldi oldalon regisztrált sőt töltött is le fájlt! a témával kapcsolatban.

Mindegy nem segített,a saját logikám alapján a szükséges eszközöket beszerezve (forrólevegős smd-forrasztóállomás,SPI EEPROM programozó, actia interface, laptop..stb..) két bontott  motorvezérlőből az egyikkel sikerült megcsinálni a gépjárművet! kopp.koop.

 

Lehet az is baj ha segíteni akar az ember, és nem üzleti céllal pusztán csak emberségből!

Előzmény: FeZ_ (58887)