Sethi Creative Commons License 2015.01.30 0 0 18491

Kedves Marci!

 

Szólok ismerősnek, hogy ha van kedve, írja le ide részletesen a tapasztalatokat.

 

Nos, szerintem Order of Hermes jól megfogalmazta a Hollandiával kapcsolatos legfontosabb gondolatot. Túl drága az ország ahhoz, hogy így belevágjon valaki a semmire. Ennél még Ausztria is jobb. Szerintem Hollandia nincs annyival közelebb, mint Anglia.

 

Amit még kiegészítésként mondani tudok a témában az az, hogy Hollandia legnagyobb hátránya a nullás szerződés. Nagyon sok közvetítő cég kihasználja ezt, főleg hasonló kaliberű munkákra keresnek minimálbérnél is alacsonyabb fizetéssel munkásokat, főként a mi régiónkból. Annyira megnőtt a visszaélések száma, hogy decemberben olvastam egy cikket arról, hogy szigorítani fogják az ilyen ügynökségek ellenőrzését.

A nem nullás szerződések esetében van normál fizetés, de ott meg anyanyelvűekkel kell konkurálni.

 

A mostani tapasztalatommal, ha friss kitelepülő lennék, biztos nem ide jönnék. Nekem ugye teljesen más indokaim voltak anno, teljesen más körülmények közé költöztem ki, de ez más téma.

Előzmény: marci077 (18490)