Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 32460

Szia SLX-350!Robi53-nak írtam az A-s jóváhagyásokat,kimásolva a Netről,mivel az ő szempontjából a B-s jóváhagyás számít.A Japán téma:tudtommal vannak városok,ahol 100%-ban nincs engedélyezve a dízel személykocsi.Tavalyi adat szerint,1000 eladott gépkocsiból,kettő a dízel,tehát gyakorlatilag csak benzinest használnak.Eddig úgy tudtam,egyáltalán nincs engedélyezve a dízel személykocsi.Van olyan olaj,ami kizárólag A-s jóváhagyással rendelkezik,mint ahogy az API Sx jelőlések is kizárólag a benzines kategóriára érvényesek.Az ENEOS árul API szabvány szerinti benzines olajat,amit itthon dízelekbe is használnak(,ezt nem véleményezem).A C-s olajakról nem írtam semmit.   A hazai olaj(dokikat) nem minősítem,rengeteg hiba van az írásaikban,komoly hibák.A másolásom forrása,ami Robi53-nak szólt:http://www.hajosolajok.hu/s/main.php?kat=CAT091115113324    Nekik,és másoknak írj,hogy pontatlanok az írásaik!A megjegyzésem:ténylegesen forgalmaznak,a megszünt szabványoknak megfelelő olajakat,tehát még élnek ezek a régi szabványok.ACEA A3/B4-04 Az új szabványok meg nincsenek feltüntetve.Sok olajon meg olyan jóváhagyások szerepelnek,amik valótlanok,de ez már legyen mások gondja.

Előzmény: SLX-350 (32458)