schlumberger Creative Commons License 2015.01.29 0 0 18484

Jó reggelt, kedves segítőkéz!

 

Igen, én itthon vagyok, mint azt már az elején írtam is. Van viszont egy barátom, aki ugyan amerikai, de Hollandiában telepedett le. Egyik látogatása során Ferihegyen összeismerkedett egy holland orvos hölggyel. Később összeházasodtak, és most Goudában laknak. Őket szoktam olykor-olykor meglátogatni, így keveredtem ebbe a topikba; próbáltam egy kicsit tájékozódni utazás előtt. Ezért nem vagyok jelen ,,más országokban", és ezért írok csak ritkán, mert nem vagyok ontopic, hisz nem kint élek. Kellemes hangulat, segítőkészség jellemezte ezt a topikot régebben is, és ha volt valami kilengés, azt mindig finoman, kulturáltan helyretették a topiklakók. Egy jó darabig nem olvastam a topikot, mert a polidiliben kigolyóztak, és amikor nemrégiben ismét rátaláltam, be is írtam, hogy megörültem a rég látott nickeknek.

A helyesírás? Én egy nyugdíjas villamosmérnök vagyok, az áramszolgáltatásban éltem le eddigi életemet (árulkodik a nickem is), nem magyartanár vagyok. Azt gondolom, a helyesírás, a szabatos beszéd sokat elárul az emberről. Nem akarok én ,,okítgatni", de néha muszáj egy kicsit morogni, mert fontosnak tartom ezt a dolgot.

Lehet, hogy a nyáron-ősszel újra megyek Goudába, hátha összetalálkozunk véletlenül valahol :-)

Nos, remélem sikerült a kíváncsiságodat kielégíteni, látod, nincs itt titok.

Elnézést a hosszú OFF-ért.

Előzmény: segítökéz (18482)