CoIie Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2766

Sajnos újabb kazán probléma... Hátha tud valaki konkrétanan erre a hibára válaszolni.

A Chaffoteaux Elexia Comfort hetek óta, de egyre gyakoribban a kezdeti gyújtás és a láng megléte mellett leáll és a 60-as LED-et villogtatja, azaz 'hiba a lángérzékelő áramkörben'. Már a 70/80-as LED is kijött egyszer, szintén valami gyújtáshibát jelez (sajnos spanyolból kellett visszafordítanom, már amennyire pontosan sikerült).

 

Gondolom panelhiba lesz, mert minden csatlakozót lehúztam/visszadugtam, a készülék 3x próbálja meg szikrázással begyújtani a lángot, amely már az első pillanatban jól ég, de az áramkör nem érzékeli valahol belül (mára már az esetek rel. nagy százalákában). Mindez annak ellenére, hogy ha a láng érzékelő csatlakozóját széthúzom, akkor nem 3x gyújtogat szünetekkel, hanem kimondottan úgy érzi, hogy nincs láng, végig szikrázik a hiba miatti tiltásig. Tehát a lángérzékelő vezetékét összedugva már érzékel valamit, de nem minden esetben eleget. (A reset gomb megnyomására üzemkész lesz ismét, vagy esetleg több reset is kellhet, mert az azonnali próbálkozásra ismét újra kijön a 60-as LED. Úgyanígy indul újra egy rövid feszültségmentesítéssel is.)

 

Mit lehetne tenni a hiba pontosabb behatárolásáshoz, vagy marad a panelcsere (az honnan szerezhető be konkrétan)?

A nyákon minden nagyon szép, ami a forrasztásokat illeti, tehát időzített, hibás forrasztást sem találtam.

Köszönöm!