kószák egyike Creative Commons License 2015.01.26 0 0 105916

http://iflgazdasag.blog.hu/2015/01/25/ezert_kell_elhagynom_magyarorszagot

 

A blog bejegyzéshez van egy komment az érdekes:

 

"Sziasztok!

En lennek az elso hozzaszolo? lehet egy kicsit hosszabb,es ekezet nelkuli az irasom.(nyilvan ebbol rogton kiderul,hogy angol klaviaturat hasznalok.) A legfontosabb!: ott szulettem kozottetek. merhetetlenul buszke vagyok ra,semmiert nem tagadnam le. buszke ra a gyerekem is,ismeri az orszag tortenelmet,es mindent amit fontosnak tartottam atadni neki,ahhoz,hogy jo szivvel azt mondhassa, " Magyar szarmazasu vagyok"...
47 eves vagyok,ebbol rengeteg evet rendvedelmi szervnel toltottem el a beke vedelmeben,magyar zaszlo egisze alatt. addig mas vigyazott a gyerekemre,fogamat osszeszoritva,oregbitettem Szep Hazam Jo Hirnevet,ahogy a katonai eskuben benne van, "akar az eletem aran is".eljott az ido...diszlokaltak az alakulatomat,es az addig jol fizeto kulfoldi missziok helyett (honvedelmi reform I.hulyeseg) felajanlottak egy gazalarc raktar arukeszlet kezelo poziciojat.havi 70.000 ft ert. nemet mondtam. 2 millio forintra "taksalta a torveny" a szolgalataimat vegkielegites cimszo alatt. elbucsuztunk,en es a rendvedelem. civil szakmam katasztrofa es honved orvostani asszisztens,felsofokon beszelek angolul.(van rola papir) elkezdett elfogyni a love. korhazak,rendelok ,oregekotthona...mindenhol dolgoztam,hiszen diplomas apolo vagyok.kozel annyira jott ki a fizetes amennyi a gazalarc raktarban lett volna...eljott az elso vajaskenyeres hetvege.es az elso befizetetlen szamla. szolgalati lakas volt,lassan szorongattak,hogy koltozzek mar ki,ne legyek "johiszemu jogcim nelkuli"..osztonoztek arra,hogy torvenykoveto allampolgarkent menjek a francba. havi 70.000 ft bol meg az ejszakai potlekbol lehetetlen egy tizev koruli gyerekkel alberlethez jutni. a dontes 3 ejszaka utan megszuletett.... Anglia. nem mosogatoi allas,noverpozicio. nem tapsoltam el a vegkielegites osszeget,igy adott volt a dolog,lakast berelni,kocsit venni,jogsit konvertalni.Mentem elore mint a bulldog,magam utan huzva a gyereket,varosokon at. nem London. tengerparti kisvaros. heti 70 oraval kezdtem..annyit dolgoztam az elejen ennek 6 eve mar. nyitva hagytam a lap topon a Skype ot,a gyerek is nyitva hagyta a kameraval egyutt,igy vigyaztam az almat ejjelente,amikor dolgoztam. a kezdo fizetesem 7 font volt orankent.,ez volt akkor Magyarorszagon 2100Ft. hetente kerestem 147 ezer Magyar forintot .ebbol jutott a cukor gyogyszerekre (sok mindent kaptam am en a sok szolgalatert: cukorbetegseget,hypertoniat,bizony am! )nem kellett azon gondolkodnom,hogy a gyogyszereket valtom ki,vagy a gyereknek veszek egy cipot,mert a regit kinotte mar egy ideje. Angol allampolgarok vagyunk...nemregen inditottuk el a Magyar allampolgarsagrol valo lemondast.En nem tudok egyszerre ketfele erezni....iteljetek el,mondjatok el mindennek,de igy van. ma is elszorul a szivem,ha meghallok egy jo Magyar notat,vagy a Himnuszt...de..... DE! az en generaciomat kinyirtak. kinyirta a sok reform,a rengeteg hibas politikai dontes. magunkon kivul rendszeresen kuldok penzt Magyarorszagra,annak,aki ottmaradt es raszorul. mindig. es mindenkinek az alabbiakat mondom,aki hezital annak is. egeszsegugyis sztorival peldalozom,aki akarja erti, ""amikor egy beteg meghal (vagy valami vegervenyesen meghal,atertekelodik nullara vagy rosszra) akkor azt mondjuk. a halal beallta x ora y perc. lepjunk tovabb. uj feladat kezdese z . Nekem a Z verzio adta vissza a hitemet,eletszinvonalamat,testi lelki bekemet..."