824 PP Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2927

Üdvözlöm a volt MN 9548-nál volt társaimat !Az MN 9548-as történetéről egy pár szót .Az eddigi hozzászólók nálam mind 8-10-évvel fiatalabbak ,jó magam pedig a megalakulástól kezdve jelen voltam.Börgöndön rakétások voltak /bár ez akkor TITOK volt/ , de egy villám döntés értelmében repteret kellet létesíteni .ez a villámgyors annyira igaz ,hogy szó szerint egy hét alatt összeszedték a különböző repterekről a megfelelő sorkatonákat / februári , októberi  ,júniusi bevonultakat / mind reprádiós vagy fénytechnikusi beosztásút ill.RH adókezelőt ,rádiótávírászt .Igazából több mint fél évig csak két tiszt volt KEREKES örnagy század pk. /és egy főtörzsőrmester akinek a neve nem jut az eszembe pedig Szolnokról ismertem is / .A többi beosztást sorkatonák látták el .Engem és 5-7 társamat nem egész 24 óra alatt Szolnokról Börgöndre küldtek . De így jártak azok a társaim is akik Kecskemétről ,Taszárról ,pápáról ,stb.  jöttek  december közepén ? Hogy mire volt ez a nagy kapkodás , nem tudom mert a különféle reptechnikai berendezéseket csak január végén ,február közepén sőt volt mit még később kaptunk meg .Ekkor még MN 8900 -ként szerepeltünk és 1973 jan 01 írtunk . Reptér működtetéséhez technikánk megvolt , csak a reptér /libalegelő /és a repülők hiányoztak. Csak napi gyakorlatok / rádiós /voltak ill. több hadgyakorlaton is szerepeltünk .1973 07 06 -ól lettünk MN 9548. Részt vettünk a nem túl jól sikerült VÉRTES 73 hadgyakorlaton is , sőt mivel a Szovjetek URH rádiója nem működött a mi készülékünkről irányították azt a három MIG-21 est ami balesetet szenvedett.1974 február 19-én szereltem le , kíváncsi vagyok az akkori társaim közül látogatja -e valaki ezt az oldalt , üdv :824 PP