King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.24 0 0 61385

Köszi az iránymutatást

Ma csak rajzolgattam és főleg olvastam a neten

3x20A a  max betáp, de szerintem ezzel gond lesz a korábban leirt nagyon messziröl jövő 2.5mm2-es kábel miatt ami egy fő fogyasztásmérőhöz jön. Ezzel nem törődök, mert nem az én gondom, hogy mit bír, mi feszültség esik rajta

A bejövő kábel 4x4mm2 úgy 25m-röl jön,  ahol majd almérők lesznek, amit a telep tulaja telepíttet

Elég lenne a 2.5mm2 is, de nehogymár később engem szóljanak meg ha nincs meg az adott feszültség

 

Számolhatok 3x20 vagy 3x25A-rel, kérdés mennyit fognak "adni"

Egyidejű motor teljesitmény 6kW , 3.3 az elszivó, 2.5 a kompresszor, de nem egyszerre indulnak, viszont van indulási túláram

1200W villanybojler

Világítás 1200W elosztva 3 fázisra, merthogy azt is olvastam hogy ipari létesitménynél ez igy szabványos, de amúgyis.

Közelitőleg 10kW 3fázison

 

Nem védeném "lépcsős" ÉV-vel a motorokat a bejövő ÉV-hez képest

Sőt, kell nekem a világítást ÉV-vel védenem?

Merthogy ha valamelyik motor leverné az ÉV-t akkor sötét is lenne. Bár hányszor fordúlhat ez elő?!

Nem foglalkozok a kompresszor/elszivó szelektiv inditásával sem, luxus :)

 

Motorokhoz, világításhoz 5x1.5 MBCU, nem variálok vele jobban

 

Mi a helyzet a tűzvédelmi főkapcsolóval?

Háromfázisú kapcsoló a bejárathoz vagy vezérlőszál és mágneskapcsoló az elosztótáblában? Vagy elég a 3F ÉV az elosztóban?

 

 

Nézegettem az elosztószekrényeket is

Valami jól és szépen szerelhető szekrény/doboz kellene, ahol a kábelek el vannak választva illetve tüntetve "fésüs" csatornába és elfér minden benne zsúfoltság nélkül

Sok a bejövő/elmenő kábel

 

Tényleg, a francba kell nekem a jóbarátság :) Dehát adott esetben meg ő ugrik nekem ha kell valami

 

Majd még barangolok a neten

 

Előzmény: ha4nz (61381)