sancibácsi Creative Commons License 2015.01.24 0 0 8713

Én légszáraz tüzelő alatt a 20 % nedv.tartalom alattit értem.

A 38-40%-os nedvességtartalmú fát hagyjuk, mert azzal semmiben nem szabad tüzelni/fűteni.

A tökéletesen vízmentest is elhagyhatjuk, mert olyan meg nincs. (vagy legalábbis senki nem tud ilyennel fűteni gyakorlatilag).

 

Szerinted:

"Szerintem sincs olyan fatüzelésű eszköz, ami légszáraz fával, 60-65%-nál többet tudna."

 

 

Szerintem meg van. :-)

És a gázelemző az a mérőeszköz, ami pontosan arra szolgál, hogy a fában lévő éghető anyag hány százaléka ég el. Illetve, hogy komplex termikus környezetbe helyezve kiszámolja, kalkulája azt, hogy az égés során felszabaduló összes hőenergia mennyi része fordítódik fűtésre, és mennyi megy ki a verebek temperálására :-)

Tanulságos, és ajánlanám is a:

http://tuz-mester.hu/projektek.html

 

oldalamon található tesztet mérést. (Tömegkályha mérés, meeting Kismaroson. 2013. December 1-2. rész).

Ott látható a cserépkályha tűztere, és a tömegkályha tűztere közötti különbség. Azaz, hogy a másodlagos égéskamra pl. mennyit javít a hatásfokon.

Azóta végeztem több kályhán is méréseket. Több tömegkályha tipusnál is. Az égési hatékonyság álltalában 80-93 % közé tehető, és az összes, tehát termikus hatásfok 75-86 % között.

Előzmény: 0l0 (8712)