GPS Creative Commons License 2015.01.23 0 0 85015

 

"...azért vállalnak egy hétre, mert nincs nekik anyag raktáron. hetente egyszer vagy kétszer hozzák ami kell, felvágják és megy is ki. ezért is kell egész táblát venni, mert a maradékkal nem tudnak mit kezdeni. "

 

Hát ez errefelé nem pont így van azért.

 

Én két szabóság raktárában is jártam (az egyik egy repülő-hangár méretű építményben van, a másik meg egy fedett, de oldal nyitott színben) - de ott kamion, illetve vagon -mennyiségű anyag van raktáron.

 

Nehéz megbecsülni, de szemre ezres nagyságrendű lapok állnak raktáron.

És mivel nem kezdők, hanem sok éve csinálják - vélhetően olyan színválasztékban is készleteznek, ami arányos a napi igénnyel (divattal, szokásokkal, stb.)

 

És ehhez még rengeteg MDF ajtót és munkalapot is tartanak - igaz, volumenre kisebb mennyiségben, mint a töméntelen bútorlap.

 

Ami az egész-lap elvitelt illeti - egy jó ideje már az sem divat.

 

Annyit kell kifizetni csak, amennyit leszabatott a kuncsaft.

Van egy m2 ár - eszerint számolják a leszabott anyag árát (de csak annyit).

Ebben a vágásdíj is benne van (régebben ez is külön fizetős volt, de ma már nem).

 

Pont most kérdeztem, hogy mondjuk a normál, pl. famintás, 18-as bútorlap - 2.850 Ft/ elvitt (!) m2 - vágásdíjjal együtt.

 

Jaa, és azt láttam, hogy már mindenhol számítógépes szabástervet készítenek és szintén gépen fut a maradék-nyilvántartás is.

Szóval azért sokat javult a helyzet akár csak az elmúlt 5-6 évben is.

.

Előzmény: halaloszto (84966)