...FGHKLÉJ Creative Commons License 2015.01.21 0 0 221833

Nem akarok vitát generálni, meggyőzni senkit, sőt tudom, hogy a dinamós véleményemmel a különcök közé tartozom, de leírom nekem mivel vannak tapaszalataim, bár a konkrét típusokra nem emlékszem. A felhasználási területem csak túrázás és városi közlekedés. Mostani fejemmel környezetkímélőbbnek és kényelmesebbnek tartom a dinamót, eleget próbálkoztam már mással (outit hagyjuk :)).

- Cateye első lámpa (típusnevét nem tudom): kb. 8 év alatt hiba nélkül és azonos fényerővel teszi a dolgát

- kínai XML T6 reflektor, DX.com-ról: kb. 2 éve, gond nélkül dolgozik

- Blackburn első lámpa: leesett a tartóról, összetört

- Cateye TL-LD130: 2 példánynál is a bekapcsológomb tönkrement. Nemrég adtam oda a búráját egy srácnak, akinek leesett és elveszett a hasonló lámpábúrája

- Sigma nemtudommi: a gyári o gyűrűs rögzítés kb. 1 év alatt „elbomlott”, ideig-óráig befőttesgumival helyettesítettem, most más barkácsmegoldás van a rögzítésére

- Kínai 1 dolláros elemes: gyárilag gyenge a rugó, rázkódásnál kontakthiba, kikapcsol

- Tesco-s lámpák: lámpatartó eltört

- Kínai prizmával egybeépített, csomagtartóra szerelető lámpa: gyakorlatilag 2 nap alatt leszívta az elemeket(akksikat), csak csavarhúzóval cserélhetőek az elemek/akksik

- Kínai mágneses lámpa, alap Reelight koppintás: letört a búra, a rögzítő csavarok elrohadtak

- szilikonos békalámpák: ezekkel csak annyi a probléma, hogy a két gombelem többe kerül mint maga a lámpa, nem lehet akksikról működtetni

Hagyományos dinamó (az én, és a feleségem városi biciklijén):

- izzó kiégett

- kontakhiba a vezeték és lámpa találkozásánál

Agydinamó (feleségem túrabiciklije):

- semmi

 

A hagyományos dinamós lámpák szerintem kielégítő fényt adnak, messziről észlelhetőek vele a kerékpárjaink. Az elemes lámpáknál további hátránynak tartom, hogy a nyeregcsőre rögzítve a csomag (túra, karton tej akármi) kitakarja, kabátra, csomagra való rögzítés elmozdulhat. Nemegyszer találkoztam autóvezetőként olyan emberrel, akiknek a lámpáját ilyen dolgok miatt észre sem lehetett venni.