seci Creative Commons License 2015.01.16 0 0 5505

Nincs ezzel a forummal nagy gond, vannak utazast-szervezok meg utazok, mindenki eldontheti, hogy mit szeretne - persze némi olvasgatas utan.

 

Megkonnyitendo az ujonnan erkezok dolgat itt egy kis szosszenet, amit en vontam le 2012-november-tol atolvasva a forumot.

 

Beszamolok:

4122 Batur vulkan
4126 Hol érdemes tánc eloadást nézni, Uluwatu Kecak -ról hallottam naplementekor, esetleg még máshol
4165 A legnagyobb élményünk Tamblingan-tavi csonakázás volt (Zitaval)
4169 => re 4171 (Zita javitasaival)
4193 (meg egy elegedett utas Zitaval) es jo kajatippek
4215 erdekessegek - mit kellene megnezni es mit nem
4256 delfinezes?
suzi_mou 4293, 4295, 4304, 4317(szallas), 4319, 4328, 4329, 4354, 4374, 4376, 4320 A Goa Gajah-ról valóban nem sok van az útikönyvben és pont a lényeget hagytátok ki. Minket is egy öreg szólított le és hagytuk magunkat vezetni végig le a folyómederhez az
erdon keresztük, ahova kb. egyórás túrával jutottunk nagyon kalandosan és a végén egy félig víz alatti szentélyhez jutottunk - fantasztikus élmény volt!
4330 a Gunung Kawiban ugy latom hogy kihagytatok a barlangokat, ami a legizgisebb resze, es hatul pedig el lehet setalni egy vizesesig a rizsfoldeknel.
kicsinim: 4759 4760, 4761, 4763,
k.zita: 4977 => osszevetni a Baraka programjaval
k.zita: 4988 remek :) osszefoglalo a gondolkodas massagarol

 

Zita altal feltett kerdes: A 10 kötelezo látnivaló szerintem :

 

Kakas11 / Mihalkagyurka@gmail.com
Tanah Lot, Tirta Empul, Trunyan, Tirtaganga, Ulun Danau, Jati luwih, Mahagiri étterem, Goa Lawah, Munduk Vízesés, Gesing 800 éves Banyaktree fa.

 

timeman 4291
A templomok tekintetében a legszebbek szerintem és nem feltétlen sorrendben: Uluwatu, Tanah-Lot, Tirta Ganga, Gunung Kawi, Ulun Danu és persze az Anyatemplom. Rizsföldek vannak mindenhol, ezért aztán szerintem Jatiluwih és a Tegallalang, bár szép de hanyagolható.

 

Goa Gajah /Elefánt templom/ Monkey Forest /erdő, templom, majmok/ Ubud /piac, palota/ Lempuyang /1000 lépcső temploma/ Ujung Water Palace

Tirtagangga /szökőkutak parkja Pura Ulun Danu Bratan Templom /úszó templom/ Tanah Lot /tengeri templom/ Ulun Danu Batur Templom /Bali második legfontosabb iránytemploma/ Tirtha Empul /szent forrás/ Kertha Gosa /úszó palota/ Goa Lawa /Denevér templom/ Besakih Templom /Bali védelmező temploma

 

Idegenvezetessel foglalkozok:

zitatol zitakozari@yahoo.com => 4638 mi mennyi es miert
k.zita zitakozari@yahoo.com
timeman kimihaly70@gmail.com
kakas11 Kakasos Gyuri mihalkagyurka@gmail.com http://www.turakbalin.eoldal.hu/ ???
widiadari Én Jimbaranban lakom. Miben segithetek? Irhatsz privátban is: anett_tapai@yahoo.com. => a parjanak az irodaja: http://baliprivatetour.wix.com/bali
Tegze Márton => Romeo romeotoursbali.com 4292
W.L. hozzaszolasai
Ni Made = 4951 Szintai Eszter idegenvezeto esztibeszti79@gmail.com
https://www.facebook.com/melinda.totin?fref=ts

 

Gyogyszerajanlo - gyomorra 4406 Az egyik a NEO KAOLANA, de ha kanolin petkint mondunk is megértik. A másik pedig a NORIT (ez szentabletta)

Szunyogriaszto: soffel

 

-seci