APT Creative Commons License 2015.01.14 0 0 157094

Az egészen nyilvánvaló, hogy a szervizek hozzáállásával valami nem volt rendben. Ilyen értelemben a kritikát teljesen meg is érdemlik. Az is valahol elvi kérdés, hogy egy ilyen óra pár nappal lejárt garanciája miatt nem húzhatják le ilyen mértékben a tulajt - ez valahol szavatossági kérdés is, hiszen a szerkezet fődarabnak minősül, olyan ez, mint ha egy autó (amúgy normál futás és használat mellett) a mondjuk kétéves garancia lejárta utáni héten kap főtengelytörést. Ilyenkor bizony szavatosságban szokás motort cserélni, mert ilyen nem fordulhat egyszerűen elő, ha mégis, akkor az a főtengely már eleve nem volt megfelelő állapotú, gyárilag hibás volt.

 

A szervizek védelmében viszont annyit hozzátennék, hogy saját magam is találkoztam több (no jó, kettő - de akkor sem egyedi) esetben is olyannal, hogy modern ETA kvarcwerk megállt, elemcsere után sem indult, mérve sem volt áramfelvétele és nem indult be a kvarc rezgése sem. Többszöri próbálkozásra sem, az érintkezők megtisztítására sem - és félretettem, hogy ez bedöglött. Aztán később "próbálkozzunk még egyszer" alapon bedugtam újra egy elemet, mire rögtön elindult, és utána rendesen járt is. Hozzátenném, hogy ebből a kettőből egynek láttam az utóéletét, és az a werk kb: egy év múlva újra megállt, és utána már soha többé nem is indult el (egy Tissot PR50 volt egyébként), ki kellett a werket cserélni.

 

Szóval, még az sem kizárt, hogy nem is verték át a delikvenst, az a werk tényleg problémás volt.

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (157092)