Norbyd Creative Commons License 2015.01.13 0 0 13424

Nee balhézzatok! Kinek a pap, kinek a papné:) Kinek mi jött be..  Szép is lenne, ha mindenki ugyan úgy gondolkodna, azt meg egyenesen furcsálnám ha mindenkinek ugyan az lenne a tapasztalata mindenről.  Én nem akartam dyson-t, volt nekünk mindenünk, de szétestek, leégtek, és nem volt hozzá porzsák, vagy egyéb eltörő elrepedő kiegészítő cucc, vagy annyiért, hogy nem érte meg-(daewoo, samsung, bosch és kéretik megkímélni most attól, hogy "dehát mindenhol lehet porzsákot kapni, meg  ott a porzsákfutár" nem, nem lehetett bizonyos gépekhez gyári jól szigetelő jól szűrő porzsákot kapni, a gép vásárlásától számítva kb 1- 1,5 évre rá)  Szóval meguntuk   a sok ipari selejtet, amit kivégeztünk:) Én többet zsákosat biztos nem veszek, mert még az 50.000-ft-os gép is egy kalap kaki volt.(samu) ugyan úgy feleslegesnek tartom, a teljesítmény állítást is, egy felesleges hibalehetőség, ami nekünk el is romlott, és nem azért veszek erős gépet, hogy zörögjön a szoba közepén alapjáraton, mint egy  rossz babetta.  Egyébként valakinek, aki adott esetben parkettára téved, kifejezetten hasznos is lehet (nekünk ezen  teljesítmény állító is tönkre ment egy gépen, megcsináltattuk, azután meg leégett a motorja..) Az, meg hogy drága-e egy porszívó, nem feltétlenül csak a vételáron nézném. Nekünk ugye 1200w os a Dyson, és 298 légwatt a szívóereje. (tényleg nem csökken, ezt 5év tapasztalatából írom, és mindegy, hogy építési törmelék port szippantok fel vele, vagy csak a szobában takarítok)5 év alatt többet spóroltam ezzel a géppel, mint ha egy  sokkal nagyobb 2000w-os motor teljesítményűt használnék. Nem mindegy ugye mennyi áramot zabál, az meg tök mindegy mekkora légwatt van rá megadva, mert az csak addig van, ameddig be nem kapcsoljuk a gépet, mivel  folyamatosan telítődik retekkel a zsák. ) Egyébként nekem még a karcher, nilfisk-en kívül   a miele-t nézegettem, és jó véleményeket is mondtak róla, csak azért nem az lett, mert nem veszek porzsákosat még egyszer. Azt, hogy imiért a dyson mellett döntöttem? Talán az általa kifejlesztett cyklon rendszer győzött meg, (és a nem csökkenő szívóerő) amit azóta sok  egyéb márka próbál átvenni, kisebb-nagyobb sikerrel. Szúúúúszáááá :) Egyébként Buék mindenkinek!