gassy2000 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 107864

Üdv az Uraknak.Van valakinek ötlete mi történhetett: a hidegebb idők beköszöntével a hűtővizem nem akar 83 fok fölé melegedni.Elöször azt hittem a termosztát romlott el még örültem is nem az ellenkezője a hiba.Az autó egy 2003-as 90 lovas 2.0 Hdi,250E km-rel semmi olajfogyasztás a motor tökéletes,agip dieseltech-kel járok már vagy öt éve semmi füst pedig meg van chippelve 110 LE/250 Nm.

Ausztriában egy síelős helyen dolgozom egy kb 2e méter magas hegyen.Ide felhajtva azonban felment a víz a normál 90 fokra még néha 93-ra is!Kb fél óra az út felfelé az autó teljesen normálisan viselkedett de ahogy jöttem haza Mo.-ra azonban újra csak max 83 fokig ment fel a víz, a fűtés teljesen normálisan működik,semmi túlfogyasztás 5,5 L/100 km,a fagyálló -30 fokos.

Novemberben volt nagyszervízen az autó,olajcsere,vezérlés,vízpumpa ékszíjak,

Tavaly télen nem volt ilyen az autó,mindig 90 fokon állt a víz.

A márkaszervízben azt mondták termosztát hiba örüljek,hogy nem forralja a vizet,ki kell cserélni és elkezdtek a csillagokban beszélni.

De ez nem autójavítás hanem rossz alkatrész cserélő műhely mivel ha a hiba okát nem szüntetjük meg újra előjön a pénzt meg nem adják vissza,már jártam így!

Oda biztos nem akarom vinni esetleges javításra

 

 

Előre is köszönöm a segítséget!