ÖregMackó Creative Commons License 2015.01.11 0 0 58962

Sziasztok!

 

11 éves a dCi-m 209 ezer km-rel és most először kaptam pofont a nagy (nagy?) hidegben indítás során. -7 foknál csak pörgette és pörgette néha durrant egyet, amitől leállt az önindító, mikor kilökte a bendixet, de a motor sem indult el. vagy 10 percig szórakoztam vele, mire nagy nehezen, fekete koromfelhő kiséretében, lassan felpörögve elindult. Megnéztem az izzító gyertyáimat (11 év után végre) és háromból három szakadt volt. A negyediket meg sem néztem. Tettem egy égőt a gyertya helyett és megnéztem, egyáltalán van-e izzításom és láttam, hogy az van. Most 3 fok körül szépen el is indult az autó és most láttam a lámpán, hogy visszaizzítja a számítógép alapjáraton. Arra gondolok, hogy már régen fennáll az a hiba hogy hidegen eléggé egyenetlen a járása a motornak, valószínűleg azért mert nem jók az izzító gyertyáim, így nem tud visszaizzítani az alapjárat könnyebbé teteléhez.

 

azt kérdezném a profiktól, így 11 év után mennyire félő, hogy beletörik a gyertya kivételkor? Tiszta és száraz körülötte a hengerfej, lehet, hogy egyszerűen kivehető lesz a gyertya?