hadam55 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 35521

Sziasztok!OFF topic de gondoltam megosztom, nehogy mások is ebbe a hibába essenek mint én.

Tavaly decemeberben vettem egy autót németországban, 2011.02-es gyártás, 16ezres futásteljesítmény. Garanciában ~14ezernél komplett óracsoportot cseréltek, ezért most az autó órája ~3000-en áll. Erről meg van a pecsétem a szervízkönyvben + kikértem a márkaszervíztől is a hivatalos igazolást és ezzel mentem az nkh-hoz. Ahol ezt nem hajlandók beírni még megjegyzésbe sem, szerintük ez az autó csak 3000km-t futott. Ebből nem hajlandóak engedni. Hiába minden hivatalos irat. Mivel így a vámon új autónak minősül mert ????6000 alatt van a futásteljesítmény???? ki kell vessék rá az áfát, (mert ők az nkh-s papír alapján dolgoznak) ami ugye nem kevés százalék áldott kis hazánkban. Összegezve, ez a hazai rendszerbe csak 3000-es futásteljesítménnyel kerülhet be...hiába minden hivatalos papír...a későbbi esetleges következmények -rám nézve-, értem minthogy eladnám pl 5év múlva, a vevő beviszi márkaszervízbe ahol egyből kiderül, hogy nem annyi a km, mint az órában, egyből fel is jelenthet... nem érdekli őket.

A többi gondolatom már nem szalonképes ebben a témában...