arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 83777

Sziasztok!

Ma a fórumtársak nagyon aktívak voltak, most értem az olvasás végéhez annyi hozzászólás volt!

A marási technikámról írt észrevételeket már mások is szóvá tették. Teljesen igazatok van abban, hogy a biztonság a legfontosabb! Egy véletlen balesetnek súlyos következményei lehetnek, mikor az ember ilyen gépeken dolgozik.

Magam sem tudom, hogy rögzült bennem ez a rossz szokás, hogy a marógépen áttolt anyagot visszafelé is áthúzom. Talán a lustaság, maráskor a kimart nútban beragad a forgács, de ha visszafelé is áthúzom az anyagot, akkor a marókés kiszedi belőle a forgácsot. A másik amiért rögzülni tudott ez a rossz szokásom, hogy nem tűnt veszélyesnek ez a manőver. Ha a marógép egyszer már kikapta volna az anyagot a kezemből, akkor biztos nem húzogattam volna visszafelé.

 

Értékelem az észrevételeteket, azóta nem is húzgálom visszafelé az anyagot a marógépen. Erősen ragaszkodom mint a tíz ujjamhoz, ha nem muszáj nem akarok egyet sem elveszíteni. Ezért betartom a szabályokat!!!

Egyébként nem sértődök meg az ilyen észrevételek olvasásakor, inkább értékelem hogy időben figyelmeztettek a veszélyre!  

Üdv.: Zoli