Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 14261

A konkrét esetben, az egyik dédszülö születési anyakönyvi kivonatát megtaláltam 1898 Salgótarján, szép állami születési anyakönyvi kivonat szerepelt benne a szülei születési helye és éltkora is. Az apa Perse (Füleksávoly parókia, a Familysearchben losonci járás) 1871 az anya Ozsgyán (ez meg rimaszombati járás) 1880 még ök is meglettek minden gond nélkül, mert a mai szlovák területen elég sok digitalizált egyházi anyakönyvi kivonat létezik. 1895-98-ból nincs állami házassági anyakönyvi kivonatom Salgótarjánból.

 

Innentöl az apai ágon találtam még egy gyereket 1877-ben Ozsgyánban. Vagyis feltételezhetö, hogy a családok egy faluba költöztel és az ükszülök így ismerték meg egymást. Az anyai ágon meg két törvényes gyerek (a korábbi 1878-ban Ozsgyán a késöbbi 1882) illetve egy törvénytelent de már a késöbbi házaspárt, mint szülöket említöt 1875-böl Guszonából (feledi járás)... viszont egyelöre nincs házassági bejegyzésem pedig a rimaszombati, feledi és losonci járásokat már átpörgettem az 1874-1878 idöszakra. Az apai ágon még van átnéznivaló az egyházi anyakönyvekben.

 

Vagyis jó sok info összegyült épp csak az nem, ami a továbblépéshez kellene :D

 

Szóval bíztam benne, hogy valahol online elérhetöek Ozsgyán házassági anyakönyvi iratai (ha nem Salgótarján, akkor gyanítom a falu ahol éltek) 1895-töl illetve 1895-1910 között halotti anyakönyvi kivonatokban is lehet valami érdekes.

 

Előzmény: canonfan_448 (14260)