Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 58429

Üdv emberek.

Járt már valaki a gödöllői franciabontóban? (Ha jól tudom ott van ilyesmi) :) Ha igen mik a tapasztalatok? Mennyire "rugalmasak"? Szóval arról lenne szó, hogy egy lambdaszonda mindenképpen kell, de nem tudjuk, hogy mi okozza az autó hibáját(kihagy 1-2 henger ANTIPOLLUTION FAULT-ot ír ki, villog a check engine lámpa, stb) és vajon belemennének-e abba, hogy odaadnak néhány alkatrészt, és amelyiktől megjavul, annak a dupla árát kifizetem?

De ha vki tudja hogy mi okozhatja ezt, szívesen várom a hsz-ét.

Egy kis segítség a hiba feltárásához:

Cserélve lett:

        Gyújtótrafó+gyertyák 3szor is. (két szerelő is plusz én magam is.)

        1 injektor a többi pucolva lett.

        Bemértem az egész kábelköteget, és sehol sincs benne szakadás.

        Az összes csatlakozót befújtam wd-40-nel.

        Leszedtem a beömlőről minden jeladót, map szenzort, stb. kipucoltam és befújtam WD-40-nel

        A pillangószelepet tükörfényesre tisztítottam és annak is adtam 1kis WD-t.

        Kicsavartam a lambdaszondákat és leszedtem róluk a kormot.

Egy kis érdekesség: A hiba kb. 5 éve kezdődött. Akkor még pl. légszűrőcsere is megoldotta 1000km-re a gondot. Ezután megint elkezdett "rángatni" és észrevettem, hogy a felső lambdaszonda egyik (a SZÜRKE) kábelét szétette a fene. Ezt összeszigszalagoztam, és lám újabb 5000km hibamentesen. Azóta semmi nem használ neki és már teljesen tanácstalan vagyok.

Hibakód: P0200 Injector circuit

Köszi a segítséget előre is!!

Ja és a fiam csinált az esetről 1 videót is (már vagy 2 éve):

Hát ige az még a feltételezések időszaka volt (azt sem tudtuk biztosra, hogy nem megy-e az egyik henger, ezért használtuk a "rángatás"szót). A nyikorgás az indítás után az önindító hibája, és már orvosolva lett.

 

 

 

U.I.

Megint sikerült regényt írnom. :)))