_KGR_ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 83467

Sziasztok!

 

Nem is olyan rég volt szó a munkavédelemről. Ebben a témában szemezgetnék én is:

Karácsony előtt csináltam egy madáretetőt, ami közben nagy szerencsémen múlott csak, hogy nem lett bajom. Egy wolfcraft felsőmaró készlettel dolgoztam. Ezt a készletet nyáron vettem és rögtön az első munkám során problémám adódott vele, mert leesett az egyik fejről a csapágy. Megtanultam, hogy erre oda kell figyelni. Most viszont ennél csúnyább dolog történt. Egy másik marófejről marás közben szétrobbant a csapágy. Körülbelül 5-6 darabban találtam meg a földön. Jó nagyot csapott a nadrágon. Amennyiben ez nyáron történik, tuti a combomból szedem ki a fémdarabkákat. Az volt a nagy szerencsém, hogy akkor állva martam és nem úgy ahogy előtte 5 perccel, amikor a fejem egy vonalban volt a marófejjel (mellette guggoltam). Bár volt rajtam védőszemüveg, de pont a biztonság miatt folytattam állva a műveletet. 

 

A marófejeket azonnal visszavittem a multihoz (Bauhaus), ahol szó nélkül felajánlották a levásárlást. Sajnos csak wolfcraft készletük volt polcon, viszont ennek már más volt a csomagolása. Remélem ez a készlet már tartósabb lesz.