adass505 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 76064

Segítségeteket szeretném kérni. Családi házam meleg víz ellátásáról egy Ariston 80L fűtési kazánkörbe köthető (csőkígyós) elektromos bojler, azaz vízmelegítő (tároló)gondoskodik. 5éve történt beszerelését követően, azon nyomban kiderült, hogy a biztonsági szelep elé, egy víznyomáscsökkentő beiktatása elengedhetetlen a nagy víznyomás miatt. Egy olasz nyomáscsökkentő beszerelését követően a folyamatos csepegés meg szűnt, csak felfűtés közben rendeltetés szerűen aktiválódott a biztonsági szelep, és távozott a megfelelő mennyiségű víz. 4hónap elteltével a nyomáscsökkentő beadta a kulcsot, és állandó csepegésbe kezdett a biztonsági szelep. Ismételten vásároltam egy 3000.-ft körüli nyomáscsökkentőt, amely szintén megadta magát pár hónap elteltével, és ez így ment egy jó darabig, 4-5 havonta új nyomáscsökkentő. Egy szakember tanácsára, és vízszerelési anyagokat értékesítő cég tanácsára vásároltam egy jobb minőségű nyomáscsökkentőt (Mofém), de a probléma ismét utol ért, ez is fel mondta a szolgálatot 4-5hónap után. Csipegettem innen-onnan olyan információt, hogy tágulási tartály beiktatásával ez a probléma orvosolható, csupán azt a részét nem tudtam már elcsípni, hogy hova is kellene iktatni ezt a tartályt, és milyen méretű legyen. Kérdésem a következő. Megszüntethető-e a problémám, ezzel a megoldással? Hova legyen beiktatva? Mekkora tartály... Vagy esetleg más megoldás. Megköszönök minden szellemi segítséget, tapasztalatot.