liptak1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60806

nyilvánvalóan az,  védővezető, de itt a kialakításról volt szó és az EPH kialakítását legalább 6-os réz vezetőhöz köti a szabvány ez a legtöbb régi típusú lakásban még PEN vezetőként sincs meg, (nem ritkán találkozom 2,5-es, 4-es alu vezetővel, erre hiába löksz 6-os réz gerincvezetéket EPH-hoz az akkor is szabványtalan (amit jómagam sokszor látok , hogy a kötődobozból állnak ki 6-os vezetékkel nem ritkán 1.5-es vezetékről és kötik a vezetéket hilti szalaggal,vagy találkoztam már sima vízvezeték tartó bilincsel is erre kötve) , egyébként szabványosan a PEN vezető előtt kialakítva a védővezető kapcsáról(ami földelő szondával is be van kötve) kell levenni az első EPH csomópontot de láttam egy szép rajzot azon gyönyörűen meg van szerkesztve hogy szabályos, visszatérve lesz kis időm a napokban utána olvasok, ja és ki is próbálom így is úgy is szerelve , sőt megnézem miként reagál az áramvédő erre a megoldásra , rámérek műszerrel, de szerintem ha jól olvastam valamelyik villanyszerelő honlapján egyáltalán nem lehetetlenség egy önálló szondával megerősített védővezető belépési pontján kialakítani az első EPH csomópontot,

szép is lenne ha mondjuk egy 5 hektáros területen lévő bungallók EPH gerincvezetékét a bejárat mellett lévő elosztóig kéne kivinni. Egyébként ma Magyarországon vannak szolgáltatók akik a kerítésbe tetetik a mérőt, innen már csak Nulla , Fázis és Védővezető megy be a lakás elosztóra a házon belül. Az EPH csomópont mégis a lakáselosztóban kerül kialakításra. Vagy te láttál már 3 fázisú rendszert a kapuból bevinni 6 vezetékkel? Főleg úgy hogy az EPH gerinc 6-os réztől kisebb nem lehet?

Előzmény: Tízenhármaska (60801)