csordics Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44426

Sziasztok,

 

Új vagyok a scenic fórumon, nem meglepő módon nagycsaládos. Bevásároltunk egy Grand voyagerbe, de asszinak nem jön be, megjegyzem hosszu utakra kivalo de mi rovideket megyunk , 10-20 km-es utakra hasznaljuk. Evente ketszer megyunk 150-200 kilometeres utakra. Nezegettem mit lehetne a voyka helyett és hat a grand scenic tunik sanszosnak. Olvasgattam a forumot tipushibakkal kapcsolatban, de ugye kispénzbol szeretnem meguszni a verdat. Nem szeretnek szop*rollert, de sok mindent meg tudok csinalni az auton.  

 

Mivel olvastam, hogy kérhetem a véleményetek egy egy autoval kapcsolatban most belinkelem. Mi a véleményetek erről?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_scenic_1.5_dci_privilege_7_ules.digit_klima.friss_vizsg-8495286

tenyleg csak turbohiba? hogy szurhető ki hogy nem injector? magasnyomású pumpa? itt irtatok regebben hogy egy turbocsere 500K , a neten 80ért van felujitott , akkor mitol ennyi? mit vonz(hat) még magával? 

 

Évi 10-15ekm-et megyunk ezzel az autoval.  Persze tudom, hogy 2006 utani kéne, vagy facelift meg hogy gyenge az 1,5 de mint irtam nem versenyauto kell, helyben szaladgalunk vagy orszagut max 100. talan az 1,5 gyorsabban melegszik, talán kevesebbet fogyaszt. talán kevesebb a hiba az 1,9 hez viszonyítva. vagy keressek 1,6 benzinest?

annak a tulfogyasztasabol eredoen evi 100-120 al tobb az ua koltsege. (8l vs 10l varosi hasznalat mellett...feltételezem).

szóval kérnék egy kis segítséget tőletek.

köszi.

Csordi