nk74 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 37930

Csak mint laikus nyilatkozom.

Én úgy tippelem, hogy egy nyári szélcsendes időben semmire nem lenne szükség (mint a többi fürdőzőnek, a bizonyos fokú elsüllyeszthetetlenség kivétel, mert szemetelni nem akarunk).

Vagyis azt tippelem, hogy akkor van szükség B, C, D, ... amikor nem ilyen.

Tenger nálunk NINCSEN, vagyis cápákra nem kell készülni, viszont hamár a kajakok kenukról van szó akkor azért az itthoni szerény lehetőségeit használjuk ki, mint ahogy a világon máshol is.

A Balanonon ha ritkán is azért előfordul 50-70cm hullám 4-es, 5-ös szél (átlag szél, vagyis a széllökések lehetnek 6-os 7-esek, ez sajnos nálunk bőven a II. fokú viharjelzésben van), és ezt nem csak én hanem mások is szeretik (ha már nincs jobb itthon).

- úsztál-e ilyenkor 50N és 100N-os mellényben? Utolérted-e a kajakot, ha elengedted? Mekkora szélben érted még utol?

- Visszamászást próbáltad-e? 50N és 100N mellénnyel vagy ezek nélkül?

- Úsztál-e ilyenkor hidegebb vízben (vannak akik most is eveznek)?

- Próbáltad-e ilyenkor a paddle float-ot? Hogy ment?

- Próbáltad-e ilyenkor az önmentést? Társmentést?

- Próbáltad-e ilyenkor a kipumpálást egyedül? Úgy hogy valaki fogta a kajakod?

- Próbáltad-e egyébb módon kiüríteni a cockpit-et?

- Próbáltál-e evezni tele cockpittel?

- Próbáltad-e mi van akkor ha az első rekeszt is megtöltöd vízzel? A hátsót?

- (Esetleg ezeket éjszaka? - vagy ez már nagyon elrugaszkodott a "valóságtól").

 

Szerintem a fenti listát egy kezdő is kipróbálhatja, ha éppen adódik rá lehetősége. Lehet, hogy utána is kezdő marad, de kap egy kis áttekintést "magának" arról, hogy mi ez, azzal az eszközzel amit éppen ő használ, legyen az kukorica kajak, túra kajak, gumi kajak, grönlandi kajak, ww kajak, kenu, paddle board, gumi matrac, befőttes üveg.

Lehet, hogy érdemes lenne körülnézni mi van azokban az országokban ahol szintén van horgásztó. Talán azért is célszerűbb, nem a tengert nézni, mert az édesvíz veszélyesebb(-: (google maps után: Osztrák, Olasz, Svájci, Német, Svéd, Finn, Lengyel, Észt)

Előzmény: Grizzly. (37925)