budai2 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 18963

Fotolabor vegyszerben (használt) lehet racionalitás növényvédelem esetén is.

Az előhívó oldat ezüstöt old ki a film fényérzékeny bevonatából, és ez a kioldott ezüst rendkívűl erőshatású fertőtlenítő anyag. Hogy mivel oldják, nem tudom, de maga az ezüst bizonyosan nem káros a növényre, bizonyosan káros a gombákra és abban a kis koncentrációban bizonyosan nem káros az  emberi egészségre.

 

Még a kő is lágy volt, amikor orvostanhallgató barátom kezembe adott egy Issekutz Gyógyszerkönyvet, hogy találomra kérdezzem ki (vizsga előtt). Az ezüstöt antibiotikumok előtt széles körben használták orvosi célokra. Ma a hajózásban a hajósok vízkészletének megromlása ellen használják igen kis adagban igen nagy mennyiségű vízhez. Én egy elkorhadt meggyfaág üregébe öntöttem ezüstkolloidot (az öklöm belefért)    és a korhadás megállt. Jó néhány éve lezáratlan az üreg és nyoma sincs további pusztulásnak. A metszés során használt Fagél-t is keverem ezüstkolloiddal és úgy használom. Mivel igen kis mennyiségben is hatásos, ezért nem is túl drága a szokásos réztartalmú permetszerekhez képest sem. Drágább persze, de nem ijesztően drágább. És ha a hulladék előhívóoldatból jutott hozzá akinek ez eszébe jutott, akkor gyakorlatilag ingyen jutott rézkiváltó ezüsthöz. Az eddigi tapasztalatok alapján az ezüstkolloid a réztől eltérően nem perzsel, gyakorlatilag bármilyen fejlődési fázisban használható réz helyett. Használt fotovegyszerről azonban a fene tudja hogy perzsel-e vagy sem, míg ki nem próbálta. No meg ma már a digitális fényképezőgépekben nincs ezüstöt tartalmazó film.

Előzmény: Mozo66 (18960)