Jam Clerk Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1905

Köszönöm a képeket. Az enyém is hasonló, csak a rács pereme nem ilyen sima, hanem a kiszabott rácsra körben ráhajtottak-ráperemeztek egy lemezcsíkot, és ahhoz hegesztették a rács szélét. Ezért a rács és a pereme között meg tud ülni a méz meg persze minden egyéb, ami nem oda való. Mikor megvettem, pörzsölővel átnyomattam ugyan, amennyire tudtam, de nem lett tökéletes, és bár le is festettem az egészet, még így sem tartom megnyugtatónak a kialakítását.

Ha át is alakítom, maradok a tangenciális kialakításnál, de a következőre gondoltam:

Vagyis a félkereteket a rövidebb oldalukra állítva tenném a pörgetőbe, kilenc darabot a jelenlegi 6 helyett, olyan módon, hogy mindegyik külön-külön, egy ferdén elhelyezett, perforált lemezdarabon feküdne föl pörgetéskor. A lemezek alul-felül 1-1 rozsdamentes karikán lennének rögzítve, a keretek alsóléce beljebb lenne a középpont felé, és a mellette lévő felsőléccel lenne egy síkban, ezzel is stabilabban állnának, meg így körülbelül ki is jönne a körméret 9 darabra. Ugyanis jelenleg az egyharmad körcikkre, amiben 2-2 keret van, bőven 46 centimétert számolhatunk, mivel most a teljes felsőléc is belefér vízszintesen, meg akad még ott 2-3 plusz centiméter a peremen túl. Viszont ha az oldalán fog állni, akkor eleve csak 3 x 18 centiméterről indulok, abból lejön az alsóléc 1-1 centije, ha azt kicsit még szűkebbre veszem, akkor is legföljebb 50 centivel kell számolnom (3 x 17 centiméter, de inkább csak 16.5).

Ez mennyire használható elképzelés?

 

Előzmény: Cirkusz01 (1904)