sztgyi Creative Commons License 2014.12.15 0 0 7792

Szia V_Peti!

(vagy Dr.Usza - mert én is Peti, csak Sz_Peti :)))

 

Az én néhai plazmám 42"-os LG (tip.: 42PX 3 RVA) egy régi masina. Ez megevett méréseim szerint kb. 250W-ot, előfordult, hogy többet. (erősen képtartalom függő, mert sötétebb kép esetén 200W alatt is volt)

 

Az LCD, pláne a mostani LED háttérvilágításúak (mert az LCD-t hátulról meg kell világítani, korábban erre fénycsövet használtak, ma már szinte csak LED-et) jóval kevesebbel elmennek, betettem egy képet, a jelenlegi DLED 50"-os fullhd kb. 42W-ot eszik (takarékos módban!). A kis21"-os kevesebb mint 15W.

 

A LED-ek között van élvilágítású, ún. edLED (ed = edge (perem,él)), és van DLED (Direct LED)

Az OLED-ről nincs tapasztalatom (vagyis azt sem tudom mi az, hallani hallottam, utána kell majd néznem - googli a barátunk!!!)

 

A LED TV-k is LCD tévék !!!

 

A mostani (ill. újabb) plazmák kicsit kevesebbet esznek, de már alig kapható, úgy hallottam le is álltak a gyártásukkal.

 

Nemrégiben egy nagyobb műszaki áruházban nézegettem a tévéket, (mert nézni jó, és nem kerül semmibe), odajött egy fiatal eladó, udvariasan megkérdezt, hogy segíthet-e.

Kérdeztem tőle, hogy plazma TV van-e. Rámutatott messziről egyre, csak az az egy darab, most a LED-ek tarolnak. :)

Előzmény: v_peti (7791)