zztom Creative Commons License 2014.12.13 0 0 148759

Nagyon szivesen!

 

Ha ránézel a spritmonitorra, mindkét autómat megtalálod. A diesel piros volt, a benzines fehér, mindkettő a fogyasztási sorrend elején van! :)

 

Bár nem tudom, hogy az én fogyasztásom mennyire volt/van reális, mert ugyan belemegy az évi kb. 10e km, de jellemzően nem városi, hanem elővárosi és városon kívüli forgalomban.

 

Így a diesel elképesztően jól fogyasztott, gyakran még az 5l/100 km sem ment bele, pedig nem 70-el közlekedtem vele. Mondjuk úgy, hogy tartottam az óra szerint 90-110 közötti tempót...

 

A MultiAir is viszonylag jól fogyaszt, mert hasonló körülmények között használom. Már két éve nálam van, ezért most már elmondhatom a tapasztalatot:

Város 6,5 -7 l; autópálya 140 km/h körül 7, 5 - 7,7 l; városon kívül 5,5 -6,5 l tempó és forgalom függvénye. Az átlagom 6,5 l körül alakul.

Ha tudna az ember 90-et 100 km-en keresztül menni, az 5 alá is bemenne a fogyasztás, csak ugye ez a forgalmi helyzet ritka.

 

Szóval ha normálisan használod, jól fogyaszt a benzines is.

DE!!! A MultiAir és a TJet sem veti meg ha kicsit megpörgetik. Ha van hely és megküldöd, a fogyasztás felső határa a csillagos ég! Autópályán bizony én is csináltam már 9 l feletti utat... 

Előzmény: jablo. (148732)