lincon19468 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 4159

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Tudom, hogy nem a legrosszabbhoz kell viszonyulni, ha eddig valahova kellett a pénz mindig a legrosszabb eshetőséggel számoltam, hogy ne érjen csalódás.   Csak azért estem kicsit pánikba, mert gondoltam elég mondjuk egy milla "költőpénznek", mert amint lehet munkába állnék, és ugye akkor már jobb a helyzet. Arra gondolom nincs lehetőség, hogy lemondok mindenféle állami segélyről  a beutazás előtt egy hivatalos nyilatkozatban.

 

Ezt a bekezdést találtam a hivatalos tájékoztatóban:

"Nem, nem kapnak támogatást azok, akik megkapják a DV vízumot,[...] Ezt bizonyíthatja egyrészt saját bankszámlával,
szponzori nyilatkozattal, a Form I-134-es nyomtatvánnyal (Affidavit of Support), melyet kitölthet az
USA-ban élő rokona vagy ismerőse, és/vagy egy amerikai munkáltató által kiállított állásajánlattal."

 

Az hogy USA-ban élő ismerős, az jelentheti azt, hogy pl gyerekkori barátom?(tehát semmi rokoni kapcsolat nincs köztünk)

Valamint ha aláírja az őt mennyiben érinti? (Megkérem hogy írja alá, de megbeszéljük hogy természetesen egy $ nem kell adnia akkor mi van?)