swindlerhunter007 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 14764

Nem értem hogy te miért véled azt hogy én peremet keresek?

 

Nem keresek, mert nem tartom fontosnak! A magyarázatod meggyőző nem is mondtam ellent sőt én is azt bizonygatom, most már mérnöki elemzéssel, hogy én is úgy tartom hogy a kép eredetileg lyukkal készült.  Tehát nincs ellentmondás közöttünk!

 

Még egyszer te a peremet meghatározónak tartod én azonban nem! Perem készülhetett utólag is, viszont a zománcot a lyuk oldalán gyártási okok miatt le kellett zárni. Ez egy ügydöntő kérdés! Mivel ott még Lovas is látott rekeszfalat ebből egyértelműen következik hogy ott a lyuk gyártásánál zománchatároló fal volt. Nem kizárt természetesen az sem hogy azt a zománc fölé hajtva peremet képeztek. Az is lehet hogy ott azt látod. de szerintem mivel az később is kerülhetett oda nem a perem az ügydöntő hanem a románchatároló fal, ami természetesen nem lehetett ott ha a lyukat fúrták volna! Nyilván azóta az a fal összepréselődött. Következik hogy perem is lehet belőle és be is gyűrődhetett, amit a most már hiányzó zománc miatt jól lehet rögzíteni az arany lapra.

Előzmény: kisharsány (14762)