cefo Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44136

Mint mondtam korábban, nekem is pont ilyen autóm van, most már lassan 2 éve hajtom, 2007-es.

A xenon nálam jó, jól látni vele.

 

A fogyasztás hasonló használat mellett 7,2. Az elmúlt héten szinte csak pesti dugóban voltam, akkor felment 7,5-re. Ha tisztán pálya van, akkor nyomom neki a 140-150-et, olyankor nyolc körül eszik. Nyolc fölé még sosem ment.

 

A váltóolaj csere jó kérdés. Az előző (Scenic I) automatájában előírta a gyár a cserét, be is tartottam. Mégis volt váltóhibám, pont olajcsere után. Talán valamit elrontottak. Elég drága javítás lett a vége.

A mostaniban a gyár nem írja elő a cserét, konkrétan azt mondták a szerelők, hogy ebben nem kell, sőt, nem ajánlott a csere! Én nem is cserélem ezért, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem is kéne. Most 170 ezer km van az autóban, még a gyári olajjal megy. Zoltán szerint sem érdemes benne cserélni, hallgatok rá. És nem a spórolás miatt, hanem mert nem akarom pont egy felesleges cserével megbolygatni a váltót. Amúgy eddig tökéletesen teszi a dolgát. És abban is hiszek, hogy ami jó, azt ne javítsd meg... :)

 

Üdv!

Előzmény: Gabee555 (44090)