tigristomi Creative Commons License 2014.11.30 0 0 1466

Ezek nagyon tetszenek, kicsit körülnéztem TM ár ügyben és ezeket találtam, amerikai írások, ott most ugye nagyon nyomják a TM-et, ki tudja miért ...

 

1 linkről:

Körülbelül 50 000 dollárt adományoztam a TM szervezetnek, de ebben nincs benne a TM Siddhi ára, 3 drágakő (gyémánt, smaragd, sárga zafír), 1 év a Maharishi Egyetemen (a tandíj kb. 5000 dollár volt). Vettem egy stapathya véda házat Nort Carolinában (950 000 dollárért, megj.: ott volt a purushák egyik központja) amit már csak veszteségesen tudnék eladni mert a TM mozgalom elment onnan. Több jhotish konzultációm volt, yagják (kb. 5000 dollárért), évenkénti panchakarma 4 éven keresztül (kb. 5000 dollár). Adományoztam a mother divine-oknak, purusháknak, egy barátomnak fizettem a TM tanárképzőjét, egy másiknak a TM-Sidhi tanfolyamát (akitől azóta is bocsánatot kérek). Azt hiszem ez minden.

(TM-re költött összeg: kb. 1 millió 30 ezer dollár = kb. 206 millió forint)

 

2. linkről:

A barátom szörnyülködött, hogy 2500 dollárt fizettem ki a TM-ért. Az ő kurzusa 50 dollár volt 1973-ban és kiderült, hogy rég eltávolodott a mantra-üzlettől. Egyszerűen egy képre fókuszál amikor leül meditálni, ami nem más mint egy hang gyerek korából amikor az ablak sötétítője kopogtatta az ablakot. Ez az a hang ami őt relaxáltatja. Tehnikailag ő nem a TM-et csinálta, egyszerűen relaxált napi egy órát. Hasonló eredményért néhányan szundítanak egy kicsit. Mások sétálnak egyet. Hozzáadhatsz te mindenfajta lenyűgöző elemet a relaxáló aktivításhoz, mint a sétához. Hívhatod Univerzális Tudat Körüljárásnak vagy hasonló baromságoknak és követelheted, hogy motyogjanak speciális szavakat és öltsenek magukra speciális viseletet, de ez attól még sima séta marad. Az elsődleges hatása egyszerűen abból jön, hogy relaxáltatja a testet és az elmét és ha rendszeresen csinálja vki, akkor hatékonyan struktúrálja a napot. Öltöztesd fel 1000 tudományos tanulmányba, ez akkor is csak egy közönséges séta marad.

 

A TM pusztán tudományos borítást ad egy egyszerű technikához és úgy csinál, mintha valami különleges lenne benne. De semmi különös sincs benne. Valószínű lesétálhatsz a város központodba és 10 dollár adományért megtanulhatod a meditáció gyakorlatát. Én 2500 dollárt fizettem egy mantráért, ami idiótaság volt. Azóta számos meditációs formát kipróbáltam és tulajdonképpen más technikákat hozzám közelebb állónak találtam. Hétvégi elvonulásokért fizettem néhány száz dollárt és bagatel összegeket csoport találkozokért különböző központokban, mindig adomány formájában. De sohasem érzem jól magam amiatt a nevetségesen magas összeg miatt amit Maharishi Mahesh Yogi és az ő celeb reklámjai miatt fizettem ki.

 

 

http://tmfree.blogspot.hu/2013/01/how-much-does-tm-cost-including-extras.html

1. hozzászólás a cikk után, amúgy érdemes végig nézni a cikket ….. :

I've donated approx. $50,000 but that doesn't include the Sidhi's, three gemstones(diamond, emerald, yellow sapphire), one year of MUM(can't remember the amount of the loans maybe $5K?), bought one sthapatyavedic home in North Carolina($950,000) can't sell because the movement moved out or probably could for a HUGE loss, multiple jyotish readings, yagyas(at least 5K), annual panchakarma for 4 years approx. $5K, donated to mother divine, purusha, and paid for a friend to become a TM teacher and another friend to get the sidhis(have since apologized for that one!).  I think that's it:).

 

http://www.alternet.org/economy/transcendental-meditation-how-i-paid-2500-password-inner-peace?page=0%2C1

2.oldalon, de tanulságos az egész cikk:

My boyfriend was horrified that I had paid $2,500 to learn TM. His course cost him a mere $50 back in 1973, and as it turns out, he had long ago dispensed with the mantra-business and simply focused on an image when he sat down to meditate, which happened to be the sound of the blind on his childhood window tapping in the wind, a sound that to him signaled relaxation. Technically, he wasn’t even doing TM; he was simply relaxing for an hour a day. To achieve a similar result, some people take a nap. Others go for a walk. You could add all kinds of fancy components to a relaxing activity like walking, and call it Globally Conscious Perambulation or some such BS and require the muttering of special words and the donning of special attire, but it would still be a walk. Its primary benefits would still come from relaxing the body and mind, and if done regularly, adding some purposeful structure to the day. Dress it up in a thousand scientific studies and it’s still just a freaking walk.

 

TM merely adds a scientific veneer to a simple technique and pretends that there is something unique about it. There isn’t. You could stroll down to your local community center and learn to practice meditation, perhaps for a donation of ten bucks. I paid $2,500 for a mantra, which, I will now tell you, is idiotic. I’ve tried several forms of meditation since, and I actually find other techniques better suited to me. I’ve paid a couple of hundred bucks for weekend retreats and trivial amounts for group sessions at various centers, always in the form of voluntary donations. I don’t meditate regularly these days, but when I do, I often feel refreshed. But I will never feel good about the ridiculous amount of money I forked over to the Maharishi Mahesh Yogi and his merry band of hustlers.  

Előzmény: tigristomi (1465)