pom-pom57 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 168328

Van egy futó,aki velem kb. egyidős . 1 éve kezdte el a futást.2 hónapja komolyabban.2 naponta 12 km-t.Nagyon érdekel a módszere.Azt mondja,hogy 3 féle intervallumban fut .Az egyik nap 133 körüli pulzusban egyenletesen végig.A Következő alkalommal 133 pulzus 7 perc,és  7 perc 150 pulzus (néha felmegy 160-ra) ezt váltogatja.És a 3.-ik alkalommal csak 150-160 között futja 12 km-t.Mondtam neki,hogy ez már anaerob zóna,és veszélyes.Küldött egy szakvéleményt

Negyedik zóna: más néven anaerob zóna, ami a maximális pulzus 80-90 százaléka. Ha egy jó, általános kondíciót szeretne elérni, ahhoz bőven elég a harmadik zónában edzeni, az anaerob zónában végzett edzés már igen komoly teljesítménynek számít. Ebben a tartományban az izmoknak szükséges oxigént nem tudjuk a légzéssel pótolni, és tejsav halmozódik fel bennük. Viszont ebben a zónában a szervezet hozzászokik a megterhelésekhez, és nagyobb teljesítményekre lesz képes. Kezdőknek, „kocasportolóknak” nem ajánlott.

 

Mondtam neki,hogy az Ő  max. pulzusa 170 lehet.Azt mondta ez baromság. Mindenkinek annyi amit el tud érni izomból,sőt az felet egy picivel.Neki 190 körül van.Akkor nekem is.Mert én szeptemberben 185-el jöttem be a célba.A nyugalmi pulzusa már 52 és 2 hónapja még  csak 62 volt.Azt is mondta,hogy a max. pulzus is tolható feljebb,ha feszegeti az ember ,és  a végét teljes erővel megküldi.Persze csak ritkán.Mi a véleményetek?Én még nem futok sajna ,csak fejben de tetszik az terve.10 km-en akar  jó eredményt elérni.