OazIs (13) Creative Commons License 2014.11.26 0 0 341974

Nem pont erre. Talán arra, hogy tavaly óta nem a magyar közegben edződik, hiszen a szezon meghatározó részében hetente kétszer a magyar csapatok által kifejtett ellenállásnál sokkal nagyobba ütközget, ez pedig rátette őt - már a tavalyi évvel összehasonlítva is - egy egyelőre nagyívűnek tűnő fejlődési pályára. Szóval inkább az ellenfelek minőségében és mennyiségében bekövetkezett változás, mintsem a szakembergárda a válasz, szerintem. Meg mondom, az a 3 év ha nem is elpazarolt 3 év volt számára, de én nem láttam, hogy sokat fejlődött volna 21-24 éves kora között, ami azért elég kritikus időszak. Míg pl tavalyról az idei szezonra kézzel fogható az előrelépés. Kicsit több konzisztencia, elsősorban agyban eldöntve, talán egy valamivel normálisabb csapatszerkezet decemberre (mert remélem igazolunk még egy centert), és lehet hogy a második felére az évnek letesz olyat az asztalra, aminek köszönhetően komoly helyre viszik.

 

Ami Vojvodában számomra meglepő, hogy mennyire stabilan veri a hárompontosokat, de nem az üreseket 6.5méterről, hanem a hátradőlős embereseket nyolcról. Az már megy, emelléruganyos, gyors, elég jól cselez is, úgyhogy szvsz fejben kell megtennie a következő lépést, fel kell vállalnia kudarc árán is a kritikus dobásokat, ahogy tette pl az EC FF-ben tavaly is Bolognaban. Igaz az konkrétan mindkétszer a meccsbe kerult, de ezek viszik előre, sőt az a két szitu is sokat jelentett már önmagában. No success without failure, ahogy az öreg Michael is mondta :).

 

Előzmény: A Sporttárs (341971)