Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60405

"Nálunk meg egyszerű, kapuhoz kivittem a villanyt, semmi alkonykapcsoló vagy mozgásérzékelő, ha várunk valakit vagy elhúzunk otthonról, akkor estére felkapcsoljuk,"

 

A kapu előtt álló vendég megvilágítása történhet akár a csengő megnyomására is.

 

"ez meg nem olyan gyakori és az a 7 watt kompakt költsége sem biztos, hogy sok."

 

Én is falnak tudok menni a hülyén értelmezett energiatakarékosságon.

Egyrészt olyan családok, akik évente hét számjegyű összeget költenek fűtésre meg üzemanyagra folyton arról kérdezgetnek, hogy menyit lehetne spórolni, ha átállnának led-es világításra. Ezeknek direkt nem konkrét összeget mondok, hanem százalékot. Van ám megdöbbenés, amikor közlöm, hogy hány tized százalékkal csökkenne ettől az össz energiaköltségük :)

A másik meg amikor egy helyiségből ahányszor átmész egy másikba, majd egy perc(!) múlva visszatérsz és azt látod, hogy valaki lekapcsolta a villanyt utánad és ez megy egész este (szinte látod a rosszalló fejcsóválásokat, hogy pazarlod az ő áramukat).  Egyszer baromira meguntam ezt (nem elég hogy ingyen dolgozok, még a világítással is szívatnak) és közöltem, hogy azt szeretném, hogy az összes helyiségben folyamatosan égjen a villany amíg itt vagyok, ezért ragaszkodom ahhoz, hogy kifizessem a miattam elhasznált energiát, ezután elővettem egy ötforintost és letettem az asztalra.

...szóval egyetértek abban, hogy aki egy 7 wattos lámpa (kb 35 fillér/órás) néhány órányi energiafogyasztását  pénzpazarlásnak tekinti, az elvesztette a számológépét (vagy a realitásérzékét :)

 

Kedvenceim azok a kis helyiségek, amelyekbe sok-sok ezer forintért automata világítást csináltatnak, mert néha valaki égve felejti a villanyt ?)

Előzmény: Jahno (60402)