kendeffy Creative Commons License 2014.11.24 0 0 341956

Külföldre szakadt "levelező szurkolóként" én is először láttam az MTE-t élőben szombaton. Alapvetően egyetértek azzal amit írtál. De hozzá tenném, hogy Richards-nak ez volt messze a legrosszabb meccse, előtte 20 pontot átlagolt. Az főleg edzői kérdés, hogy nem engedik hármast dobingálni, meg eszetlenül játszani. Nekem még az is feltűnt, hogy alig vagy nem játszunk 2-2-t, és alig vannak elzárásaink. A mai kosárlabdában szinte minden játék egy magas 2-2-vel indul. Nálunk meg Lemon pattogtatja a labdát aztán 20 másodpercnél betör és vagy megoldja, vagy nem. Lemon különben magyar szinten zseni, olyan induló sebessége van ami nálunk ritkán látható. Mondjuk nem klasszikus irányító. Múlthéten a Tartu és a Kaposvár is körbe passzolt minket jó zárások után, és utána a szabad helyzeteket bedobták. Hendlein és Spica valóban jól passzolt egymással, mondjuk ehhez az is kellett, hogy mi meg fogalmatlanul védekeztünk. Perica lehet, hogy doktor kosárlabda-elméletből, de a 2-2-es játékok elméleténél hiányzott, mind a védekezés, mind a támadás szemináriumon. Nem látom, hogy mit akar játszatni a csapattal.

 

Tóth Norbit nem értem, hogy máshol hogy lehetett vezér. Lassú, körülményes és nem tudja sem Hendlein-t, sem Spicát védekezésben megtartani. A második félidőben azért oda tette magát, még így is jobb körmendi meccsei volt a tegnapi. Fepu a dobóhelyzet hiányában erőlteti a hármast, ebből meg szar dobószázalék lesz. Betörni nem mer. Török Rolli hozza a karcos-akaros játékát, de igazából idén csak a Tirgu Jiu ellen volt kiemelkedő. Szombaton nem rajta múlt. Amikor -20-ról visszajöttünk, nagy szerepe volt benne. Popadics jó mezőnycserének. Govens, főleg a sérülése óta értékelhetetlen, azonnal cserélni. Kolaricstól sokat nem lehetett várni, de azt hozza amit vártunk. Lelkesen védekezik, ennyi. Csapategység az nincs. A sorozatos vereségek miatt az önbizalom is fogy.

Előzmény: peli_w (341954)