TrOn Creative Commons License 2014.11.22 0 0 57887

Ma végre volt annyi időm, hogy megjavítsam az ülésmagasság állítót, valóban nem bonyolult ez sem. Csak az archívum kedvéért: Az ülést célszerű teljesen előre húzni, az oldalán lévő műanyag takaróelemet két torx csavar tartja, egy az ülés elején alul, és egy az ülés közepén oldalról. Ezután elforgatható az útból, és elénk tárul a takarítási szokásaink függvényében többé, vagy kevésbé piszkos valóság. Nálam az ülésmagasság állítót egyetlen csavar sem tartotta már, ezeket az ülés alatt sem találtam, gondolom valamelyik porszívózás alkalmával fel lettek szippantva. Ha másnak is lenne ilyen gondja, 2 db M5x25-ös csavarral pótolható. Én még egy-egy ellenanyát is tettem a belső oldalra, hátha tovább bírja kilazulás/leesés nélkül, ha lett volna otthon, tuti bekenem csavarrögzítővel is (más néven menetragasztó). Kis ügyességgel ezután már visszacsavarozható a kart tartó egység az ülés oldalára. Ég és föld a különbség, a korábbi "lötyögés" is megszűnt, az ülés stabilan áll a helyén.

Jobb első helyzetjelzőt is cseréltem, a szokásos kínok árán. A lapát kezem alig fért be az izzóhoz, pedig a jobb oldalihoz aránylag jól hozzá lehet férni a balhoz képest. Az ismerősöm off Ford Focusában mennyivel egyszerűbb volt, egy csavar kicsavarásával kijött az egész lámpatest. A fűtés panel világításának és az ajtóhatárolónak továbbra sem fogtam még neki, úgy érzem azok nem félórás melók lesznek.

Előzmény: francecoupe (57825)