TrOn Creative Commons License 2014.11.19 0 0 57818

Sziasztok,

 

2002-es Xsara II 1.6 SX-em van, apróbb elektromos és mechanikus problémáim vannak, amihez szeretnék segítséget kérni. Kicsit visszaolvasva megtaláltam az útmutatást a fűtés panel és a rádió fölötti kijelző világításának helyreállításához, azonban van még egy villanyos gondom, amire nem találtam megoldást. A beltér világítás csak akkor működik, ha az "ajtónyitásra bekapcsol" állásban van a kapcsolója. Ha fixen be szeretném kapcsolni, akkor nem világít. Mind az első, mind a hátsó ugyanígy viselkedik. Lehet az, hogy mindkét kapcsoló elromlott? Izzó és biztosíték problémára nem gyanakszom, mert gondolom ugyanaz az izzó világít ugyanazon biztosíték által védve a kapcsoló bármely állásában.

 

A mechanikai problémám pedig a következő:

A vezető ülés bal oldalán az ülésmagasság állító valószínűleg széthullott, mert amikor kiszállok, akkor az ülés a felső állásba ugrik, a kar függőleges állásba kerül, ami beüléskor eléggé kellemetlen, ha nem figyelek oda rá. Tudom, nem egyedi a probléma, olvastam róla a topicon, kérdés, hogy mennyire bonyolult ehhez hozzáférni, érdemes-e nekem házilag próbálkozni a javításával (esetleg kiiktatásával)?