sancibácsi Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8370

Na, ez már majd nyitott kandalló! :-))

De nyilván nem erről szól ez.

 

Arról szól, felhoztam a témát: egyre több az elrontott kályha. (Vagy ki tudja: csak engem hívnak egyre többhöz javítani?)

A 3 kályhának 3 különböző problémája volt. De gyakorlatilag mindegyik a rosszul megépített szerkezetre, méretezésre volt vissza vezethető.

Ha a külsején kormos folt van; vagy ha nem lehet begyújtani a tüzet egyáltalán, stb: azon már nem segít az, hogy bepacsmagoljuk a korom foltot habarccsal.

 

(Ezt csak 1 valaki állítja rólam: nem is tudom honnan vette: ez hazugság. Soha nem állítottam, és nem is gondoltam, hogy egy rosszul épített szerkezetű kályhát így kellene rendbe tenni.

Ez nem az ajtóról szól, vagy nem ajtóról: valakinek savanyú a szőlő. És jobbnak látja szidni, szapulni engem.)

 

Attól még a tény tény marad:

Nem kellene:

-autószerelővel,

-mérnöki diplomával netről vett fotósorozat alapján saját kezűleg,

-külföldi ezermesterrel,

-olyan cserépkályhással, aki a tömegkályha építését még nem látta/tanulta,

tömegkályhát építeni/építtetni.

(Ha már a habarcs eszembe jutott: van ahol a tégla mischung-ba, tehát cementes malterba lett rakva :-(  ).

 

Ez szerintem trend. Nem tudjuk megszüntetni. Szabad országban élünk, mindenki úgy árt magának, ahogy akar :-)

De szerintem érdemes felhívni a nagyérdemű figyelmét a jelenségre. Ez a lényeg. Hátha valaki megérti.

 

És nem az, hogy az ügyeletes Hári János még engem akar lejáratni, meg hogy 120 C fokos kilépő-t tudunk-e.

Jól tudjuk: az általunk épített kályháknak ezalatt van.

Előzmény: Ybasc02 (8367)