viktor a takarító Creative Commons License 2014.11.17 0 0 168218

Amúgy meg, 5. Balaton maratonom volt, tavalyi eredményemhez képest közel 15 percet javítottam: 3:19:57 lett. Szombaton erős közepes tempót akartam futni - 1-1 percet hozni az 5 perces időkhöz képest mindkét etapon -, hogy vasárnapra ne fogyjak el, mert 1:40 alatti félmaratont szerettem volna.

Erre olyan jól éreztem magam, annyira vittek a lábaim, hogy a 14 km-en 4:25/4:35-ös ezrekkel kezdtem, majd tartottam a 4:45-ös ezreket erős félmaratoni pulzus mellett. A végén még kieresztettem az utolsó 50 métert, és 1:06:45-tal futottam be. A 7 km-en éreztem kissé a lábaimat, de valahogy vittek ott is. Az elején nagy volt a tumultus, de kisimult, és a vége egy élvezetes repülővel 32:03 lett. 

Este kis fürdőzés a Galériusban a családdal, majd pihi vasárnapra, erős kívánalmakkal, hogy eső ne legyen. 

Vasárnap esett, hol kicsit, hol közepesen, ahogy már kitárgyaltuk.

Az első km kerülgetős volt, 4:54, majd odafigyelős 9:34 2 km-nél. Aztán éreztem a fáradtságot a combjaimban, és beálltam egy 4:50-4:52-es tempóra, amikor mellém ért Nagy Laci, felvettem a ritmusát, és mentünk együtt. Egy idő után elkezdtünk beszélgetni, majd még pár km, és bemutatkoztunk :-)).

Egy nap különbséggel születtünk októberben, igaz, ő 20 évvel korábban, így ketten éppen századosok voltunk. Körülöttünk meg szaladgáltak a 20 éves csajok...

Szerencsére nem akart erős időt futni, így miközben vidáman integetett a trutyivá ázó szurkolóknak, én is pont tudtam hozni egy 171-172-es pulzust, a félmaratoni tempóm, és még pár mondat is belefért. Sokat segített, hogy velem futott, húzott rendesen.

Egyszer én cseréltem kabátot szél ellen mellényre féltávnál (-1,5kg), egyszer ő kötött cipőt, majd 16-nál mentés miatt álltunk meg, ami bő 1 percet elvitt. 17 km-nél így 1:43:00-ás várható időnél jártunk (ő kevesebb, lévén később kezdte), ebből lett 1:41:08 nekem. Nagyon elfáradtam, az utolsó 1,1 km-en már nem tudtam sokat gyorsítani. Igaz, 3:40-es 1,1 km-t kellett volna futnom, ehhez képest csak 4:40:08-t hoztam. Az időm így 39 másodperccel elmaradt a visszér félmarcsin elérthez képest, de jó volt ez így, összességében meg naggggggyyyyyon jóóóóóó :-)))))

 

Idén a PH-n elértem ottani legjobbam, végre nem sérültem le a Borvidékre, és ott is jól ment, nyáron futottam egy 3:43-as maratont Füreden, ami szintén kellemes emlék, kivált, hogy ironman kötött váltóban elsők lettünk. Tatán megint nagyon jól ment, végre feltöltődve, jó érzésekkel tudtam befejezni azt a versenyt is.

A visszér félmaratonon 14 éve a második (csak 2000-ben volt egyszer jobb) időm futottam, a spar 30 km is jobb lett, mint korábban, még ha a tervezetthez képest el is maradtam rendesen. Ezt fejeltem meg most ezzel az idővel, és ezekkel az élményekkel, amik még egy 1:39-es félmaratonnál is tovább megmaradnak nekem. Szóval mondhatni, jó évem volt :-)).

Előzmény: viktor a takarító (168217)