frixi01 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 29223

Helló Newman!

Én még csak egyszer voltam, idén Januárban egy hónapot Mui Ne-n. Végig elfogadható volt a szél (3-4Bft+), de csak kb. 4-5 nap lehetett menni kisebb cucokkal (82-87l 4.2-5.4) általában gyengébb, cross/cross on ideális kájtos szél volt 4 Bft  körül, de az viszont majd minden nap. Tekintettel a gyengébb viszonyokra rengeteg kájt és csak 4 max 5 szörf kölcsönzőt találsz. A kb. 10km hosszúságú öböl keleti részén az orosz Surf 4 You kölcsönzőt JP, NP cuccokkal és egy RRD kölcsönzőt találtam ill. az öböl közepén a Jibe’s Starboard, Severne cucokkal. A szelesebb napokon brutál shore break alakul ki az öböl közepétől nyugati irányban, ez okozhat kellemetlen meglepetéseket J. Főleg kifelé trükkös, mert a part menti szállodák miatt a parttól kb 50m sávban a szél is durván felpöffösödik, ezért ha nincs szerencséd könnyen a Jibe’s betonfalán találod magad.  A Surf for you-nál nincs ilyen gond és a part is barátságosabb, homokos és nincsenek betonfalak de cserébe gyengébb a szél is. Bár az Emirates nem kér pénzt a sportcsomagra, de Saigonból a transzfer elég drága 100-150$/irány, mégis főleg a szél miatt inkább a kölcsönzést javaslom. Ha fogékony vagy a szlalomra, formulára szerintem minden nap fogsz tudni menni és kárpótol majd a napos idő, kellemes tenger, barátságos helyiek és relative olcsó árak.

Üdv: frixi

Előzmény: newman13 (29220)