gertam Creative Commons License 2014.11.16 0 0 414295

PANTOGRÁFOSAT!

 

Én jó előre szólok, hogy ….

Félek, hogy igazam lesz …

 

2014. december 14-től új menetrend, mely szerint a pécsi sebesek storno - („egy pici kivétellel”), - helyette FLIRT Budapest Déli pu.– Pusztaszabolcs, majd eleje Dunaújváros, vége Dombóvár….

 

Akkor máris egy aktuális kérdés:

2014. november 14 (péntek) 4216. vonat… tapasztalatom:

3 egység Pusztaszabolcsig, én Százhalombattán szállok fel (úticél: Pincehely )

„Vultron” kiírja, és hangosan is megerősítve:

A vonat első fele közlekedik Dunaújvárosba.

KÉRDÉS:

A 3 egység közül melyik az első fele?????

 

Ezt nem először hallom, látom a vonaton, /hetente legalább 3-szor ezt a kanyart megjárom/

Többéves tapasztalattal rendelkezem hétköznapi, kiemelten pénteki, és hétvégi közlekedéssel Pincehely irányába. (visszafele is, de ez most nem lényeges)

 

De nézzük a tényeket, egészen pontosan a hétvégi – (2014.11.14. péntek) forgalmat.

 

A bejárt szakasz:

4225 Dunaújváros -Százhalombatta

4216 Százhalombatta - Pusztaszabolcs

8006 Pusztaszabolcs – Pincehely

 

4225

Normál pénteki forgalom Százhalombattáig – 2 egység FLIRT – oksa a dolog.

 

4216

Battán felszállva a 3 egységben az infó:

 Az „első fele” Dunaújvárosig megy….

Melyik első?

Aztán Iváncsán mintegy 90-100 utas száll le.

Ab-n is 50-60 fő  a leszálló utasok száma..

Újvárosba 2 egység megy tovább, mintegy 75 %-os kihasználtsággal.

 

8006

Ab- re érkezve (3 halbi kocsi) fullra tele… No comment, ..

 

Nos az első pénteki nap az új menetrendben pont a karácsonyi szünet előtti utolsó tanítási nap lesz, amikor a „háromnegyed ország” hazamegy.

Mi az ami aggaszt?

 

UTASLÉTSZÁM:

** Ha szigorúan csak a pénteki adatokra hagyatkozom, akkor a 3 egységből álló FLIRT

teltházas (4216), azaz Ab-nél csökken az utaslétszám annyira, hogy Dunaújvárosba elég a kettő egység

 

** Ha szigorúan csak a pénteki adatokra hagyatkozom, akkor a 3 halbiból álló 8006 teltházas.

Nos, e két teltházas vonatot fog helyettesíteni egy 3 egységből álló FLIRT.

 

Tessék csak számolni?

 

TÁJÉKOZTATÁS:

Képes lesz addigra a vultron szelektálva kocsinként jelölni kívül-belül, hogy melyik egység hova megy?

Félek, hogy kevés lesz az állomáson az akusztikai tájékoztatás, és ezzel egyidőben a" jv-k édesanyja hosszú életűvé válik."

 

Hát még akkor, ha majd Ab-n a 4216-al megy tovább az utas (fennmarad) és választhat:

** Leszáll Adonyban, és vár másfél órát, mert a Dunaújbársból visszaforduló 4223 sebes?

** Dunaújvárosig utazik ( + jegyváltás, és költség ) és csak két óra múlva fog felsszáli Ab-n a következő vonatra.

 

Vajon megoldható-e, hogy legalább a Dombóvárig menő egység kék FLIRT legyen?

Így legalább vizuálisan „térítés- és andaxinmentes” tájékoztatást kaphat az utas, arról, hogy a két részből álló vonat adott része merre halad.

Ez remek módon bevált az 1-esen a Sopron-Szhely felé menő GySEV-MÁV kocsiknál.

 

De még egyszer a legfontosabbat megismételném:

December 20-án pénteken a Déliből induló, majd Kelenföldön még utasokkal jócskán megnövelt 3 egységbe kulturáltan felfér minden utazni szándékozó utas?

 

Én valahogy az általam eddig tapasztaltak alapján nem bízom ebben.

De, mivel a tanítás után azonnal megyek a páromhoz Tamásiba, személyesen fogok tudósítani e napról a 4225-4216-8046 ( Dújv-Batta-Ab-Phely) ünnepi járatról.

 

Üdv

 

- gertam -