Törölt nick Creative Commons License 2014.11.11 0 0 96981

A saját véleményem az, hogy árakat ne kérdezz inkább. A régi "kalapsínek" dobozban kaphatóak, a váltók lehetnek 1000Ft körül a többi ahogy éppen sikerül. Az épületek 1500-3000Ft között lehetnek ha hibátlanok és ragasztó folt mentesen vannak összerakva (a képről nem látni, pár törés-hiba látszik csak). Alapvetően nézd meg a hozzászólásod alatti képet, az egy mai terepasztal, mai anyagokból összerakva, így néz ki. Szóval egy régebbi asztalt nehezebb értékesíteni. Ha szép emlékek fűznek hozzá akkor inkább azt javasolnám tartsd meg, kicsit rendbehozva és néha futtassátok meg a modelleket rajta, többet ér mint pár forint. A lényeget pedig e94 linkje kiválóan összefoglalja.

Pont ma beszéltem egy sráccal, aki egy régi készletét megtalálta a padláson: lehetne vele kezdeni valamit címszóval. Nagyon megörültem mert pont olyan szett ami nekem is volt, egy jugoszláv Mehano készlet, mozdony, teherkocsik, oválpálya. Mennyit érhet ez volt az első kérdése. Mert, hogy régi, és anno drágán vették. Az én készletemet a Skála Metróban vettük annak idején, sok húsvéti spórolt pénz és némi szülői segítség árán, és ráadásul el is romlott, ki is kellett cserélni egy hét után, így még drágábbnak tűnt a játék... Szóval javítani kellene a készleten, de mennyit érhet? A válasz nem olyan szép : ilyen szettet vettem már jófogásról 5000Ft-ért, a gyerekek használják azóta is megelégedéssel. De láttam már hirdetve 15 ezerért is (hirdetve, nem eladva). Tehát nagyon hirdető függő. Attól, hogy régi még nem értékes, régen is ugyanilyen drága hobbi volt a vasútmodellezés mint most (szerintem). A rosszabb hír ettől viszont az, hogy ezek nem ritkák. Régen mindenki ezt tudta megvenni, mindenkinek ilyen volt - mert nem lehetett mást kapni. Ettől még nem rosszak vagy értéktelenek, csak a pénzbeli értéküket nem jó mérce a maiakhoz viszonyítani. Hátha segítettem.

Előzmény: Morpheus111 (96979)