joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 75067

Amúgy nem véletlenül kíváncsiskodom annyira....hátha kiderül, hogy miért van "kóbor" levegősődés a rendszerünkben.

Rendszer:

- zárt  (2x80 liter tágulási a puffer visszatérőbe, 1 x 50 liter meg a puffertöltő szivattyú után, a kazán visszatérőben... (ez a vegyeses korszak óta ott van )

- faelgáz-puffer a pinecében

- kondenzációs kazán a földszinten,kb 4 méterrel felette, ami a pinecében lévő indirektet is fűti.

Rendszer "magassága" kb 7 méter.

Pinecében kazánnál az induló nyomás 1,2 bar, ilyenkor a gázkazánnál a nyomás 0,8 bar....

Elvileg legfölül is megvan így a 0,3 bar.

 

A gázkazán-indirekt körben a kezdetektől,  mindíg hallok levegő "surrogást" tároló fűtéskor. Van mikor a légtelenítő is szuszog(ott), majd jobb lett. Aztán megint..

Most legutoljára, mint írtam, gyufával, légtelenítettem, majd jobb lett, de most megint mintha több lenne..

A pinecében lévő atmos kazánnál is elindul néha kóbor légbubi - mintha helyi forrásgócok lennének - amit ugye az esbe meleg ága visszaszív és sokáig nem távozik a szivattíúbol...

Az összegyűlt levegőt néha kiengedem a puffer legtetején lévő kézi légtelenítővel .

 

A víz a rendszerben már 4 éves, korábban csak vegyes kazánnál is voltak "forrásgócok - akkor még nem volt ESBE kazánvédő, a levegő a legmagasabban lévő radiátorban gyűlt össze, azt légtelenítettem néha.

 

A vegyes miatt a víz volt már - vagyis a puffer általában 80+/80+/80+ fokos.

Össz vízmennyiség lehet vagy 1200 liter..

 

Tehát mitől "levegősödhetünk" ?  :-)

 

Előzmény: c-stahl (75062)