harcsasanyi Creative Commons License 2014.11.10 0 0 1358

Ne ijedj meg ,semmi baja sincs a hengerfejednek nem reped az olyan könnyen!! Biztosra veszem hogy a hengerfej tömítés a ludas csak nálad a víztér és az olajtér között szakadt át és ezért nem emelkedik meg a nyomás a víz oldalon a gőzölgő kipufogó pedig valószinű a meleg olajból a kartergázcsövön jut a szívó oldalra és úgy kerül az égéstérbe!!!! 

   Én is hasonló képpen jártam mint te, csak az én tömítésem a középső henger égéstere és a víztér között szakadt át 8000km megtétele után! Én annyit tanultam az egészből hogy nagyobb nyomatékkal kell meghúzni a hengerfej csavarokat a helyes sorrendbe!!!! Én a 95nm helyett 110nm-re húztam !! Azóta mentem már 15000km és úgy néz ki bírja! A reinz tömítés nagyon jó és én is ezt használom,csak egyetlen probléma van vele : ha ráteszed a hengertömbre vagy a hengerfejre látni fogod hogy nem minden csatornánál van lyuk a tömítésen és ahol nincs ott nem tud áramolni a folyadék ezért egyenlőtlenűl melegszik az öntvény is és a hengerfej is,ezért ha egy mód van rá akkor egy kicsi bőrlyukasztóval óvatosan lyukakat kell ütni hogy megfelelően tudjon áramolni a folyadék a motorban !!!! Röviden ennyi a tapasztalatom!

És még valami most elég ha csak egy hengerfej tömítést veszel mert a többit nem kell cserélned!