rappes74 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 407

Üdv Mindenkinek!

 

Új vagyok itt a fórumon,és a segítségeteket szeretném kérni. Régi álma a családnak,hogy egy Volvo XC 90 álljon egyszer a garázsunkban,de mindezidáig nem igazán volt rá lehetőségünk,az anyagi vonzata miatt.

Igazából a típusról csak annyit tudok,amennyit utánna olvastam. Mint a Volvo-ról csak jókat tudok saját tapasztalataim alapján mondani,mert 6 éve van egy S40-ünk( évjárat 2002,kilométer 224000 jelenleg),amire az elmúlt 6 évben annyit kellett költenünk(a természetesen szükséges kopóalkatrészek,olajcserék,szűrőcseréken kívül),hogy a generátor szabadonfutó csapágy megadta magát,és ez anyag-munkadíj 30.000 Ft-ba került!!! 

Most az időm nagy részét Svájcban töltöm,mert itt dolgozom,és a minap beleakadtam egy XC 90-be egy autókereskedésben. Az autó nagyon szép állapotban van,nincsen leharcolva, és borzasztóan jó árban van. Utánnanéztem a hasonló felszereltségű,állapotúaknak, de mind sokkal drágább( 4-5000 ezer frankkal). Ami egyenlőre visszatart a vásárlásától,az a futott km.,ami 259,000 ezer. Amúgy egy 2005-ös évjáratú 2.4 D5-ről van szó azt hiszem 163 lóerős,automata. A szervízkönyv 240 ezer km-ig vezetve van,most lenne esedékes a következő 260.000-as szerviz.

Amiben kérném a segítségeteket:- ennyi futott km-rel egyáltalán érdemes-e megvenni?

                                                     - ha igen,mik azok a dolgok,amikre figyelnem kell a vásárláskor?

 

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm,

Tisztelettel

Hegedűs János